Procesní přístup v praxi

 

O procesech jsme již psali v našich předchozích článcích mnoho, můžete vše ověřit v praxi. Díky našemu týmu poradců, vám poskytneme dotazník, který si můžete stáhnout níže, a kterým jednoduše zjistíte, co vám k dokonalému procesnímu přístupu chybí.

Jednoduchým pokusem zjistíte, jak na tom vaše firma je a co vše bude třeba ještě doladit, abyste v roce 2018 hladce prošli auditem na ISO 9001:2015.

  1. Vezměte jakoukoliv vaší směrnici, která by měla popisovat proces, je jedno, zda se bude jednat o obchod, výrobu, skladování, nakupování, personalistiku či kontrolu kvality, řízení dokumentů, prostě jakoukoliv.

  2. Projděte si dotazník, a hledejte ve vaší směrnici odpovědi.

Pokud aplikujete v dokumentech procesní přístup, nebude pro vás nic složitého dotazník vyplnit.

  1. A máte pak napůl vyhráno, už jen vytvořit kontext organizace (jak si jistě pamatujete, nejlepší je SWOT analýza)

  2. Jsou-li některé otázky nezodpovězeny, bude třeba vaši dokumentaci trochu „revitalizovat“ a odladit. S tím si jistě lehce poradíte.

 

Formulář ke stažení

 

Nebo chcete pomoci? Pomohli jsme již mnoha klientům a procesní řízení zavedli v různých společnostech. Jde vždy o spolupráci konzultanta a interních zaměstnanců, protože oni drží většinou know-how o tom, jak to u Vás chodí. A když pak odejdou, odchází s nimi i důležité informace. Kontaktujete nás na info@mbk.cz.

29.03.2018 • Tým MBK Consulting, s.r.o.