Vyhledávání

Přehled ISO norem

PŘEHLED ISO NOREM

Když se řekne ISO - představí si většina z nás ISO normu a papírování. Ale vše je trochu jinak. A nejedná se ani o akronym 'International Organization for Standardization' .

Co je ISO?

ISO je nezávislá, nevládní mezinárodní organizace se 165 členy a ústředním sekretariátem v Ženevě ve Švýcarsku. Prostřednictvím svých členů sdružuje odborníky a ti sdílejí znalosti a vyvíjejí dobrovolné mezinárodní normy založené na konsensu, relevantní pro trh, podporující inovace a poskytující řešení globálních výzev. Vydala již téměř 25 000 norem. 

Přehled jednotlivých ISO norem a oblastí, které řeší, najdete v našem BLOGU v sekci ISO normy.

Nejznámější ISO normy:

ISO 9000, ISO 9001 a ISO 9004Normy řízení kvality, které pomáhají pracovat efektivněji a snižují selhání produktů.
ISO 14001, ISO 14004 a ISO 14005Normy environmentálního managementu, které pomáhají snižovat dopady na životní prostředí, snižují množství odpadu a zajišťují udržitelnost.
ISO 45001 a ISO/PAS 45005Bezpečnost a ochrana zdraví při práci - normy, které pomohou snížit počet nehod a úrazů na pracovišti.
ISO 50001, ISO 50002 a ISO 50003Normy hospodaření s energií, které pomáhají snížit spotřebu energie.
ISO 22000 a ISO/TS 22003Bezpečnosti potravin, normy, které pomáhají předcházet kontaminaci potravinářských produktů odhalováním rizik.
ISO 27000, ISO 27001 a ISO 27002Bezpečnostní standardy IT pomáhají udržet citlivé informace v bezpečí.

Protože „International Organization for Standardization“ by mělo v různých jazycích různé zkratky (IOS v angličtině, OIN ve francouzštině pro Organization internationale de normalisation), rozhodli se zakladatelé použít zkrácenou formu ISO. ISO je odvozeno z řeckého „isos“, což znamená rovný. Bez ohledu na zemi, jakýkoli jazyk, vždy jsme ISO.

Více informací a zdroj: www.iso.org 

V Blogu najdete články o různých normách a jejich podstatě

Podívejte se na blogu do katergorie NORMY

Školení "Kybernetická bezpečnost a nový zákon vycházející ze směrnice NIS2" je pro naše klienty - firmy obrovským přínosem

Individuální přístup lektora, otevřená diskuse a komplexně koncipované školení. To je to, co vaše firma potřebuje pro za...

Kybernetických útoků dramaticky přibývá. Není ohrožena jen vaše firma, ale i vy a vaše finance!

Nejsou napadány jen nemocnice a banky. Každý den mají v České republice hacknutý profil na Facebooku stovky lidí, a není

Na školení na míru jsme specialisté. Zákazníci si u nás tuto čím dál žádanější službu mohou objednat na jakékoliv téma.

MBK Consulting nabízí, jako jeden z mála vzdělavatelů na trhu, školení na míru. Jak probíhá a jak jsou zákazníci spokoje...

Poptávkový formulář

Počet účastníků pro školení na míru je minimálně 6.