Vyhledávání

Umělá inteligence AI | mbk.cz

Tereza
bře 24, 2023

Umělá inteligence (AI) je oblast informatiky, která se zabývá vývojem algoritmů a technik, které umožňují strojům a počítačům simulovat lidské myšlení a inteligenci. AI se v dnešní době využívá v mnoha odvětvích lidské činnosti a očekává se, že v nejbližších letech se bude využívat ještě více.

  • V podnikání se umělá inteligence využívá k řešení různých úkolů, například k analýze velkého množství dat, které pomáhají firmám vytvářet lepší strategie a rozhodovat se na základě přesných informací. Díky AI se podniky také mohou zaměřit na personalizovaný přístup ke svým zákazníkům a vylepšovat své služby a produkty.

  • V oblasti výroby umělá inteligence pomáhá s optimalizací procesů a vylepšením výrobních řetězců. Díky tomu lze zlepšit efektivitu výroby, snížit náklady a zvýšit kvalitu výrobků. Výrobní podniky také mohou využívat AI k predikci poruch strojů a předcházení výpadků výroby.

  • V oblasti služeb umělá inteligence umožňuje personalizované a efektivní řešení zákaznických požadavků. Například chatboty, které jsou řízeny umělou inteligencí, mohou být využity pro zlepšení zákaznického servisu a komunikace se zákazníky. AI také umožňuje efektivní řešení platebních transakcí a prevence podvodů.

  • V oblasti zdravotnictví umělá inteligence pomáhá s diagnostikou a léčbou různých onemocnění. Například v oblasti radiologie se AI využívá k rozpoznání a analýze rentgenových a CT snímků. Díky tomu mohou být diagnózy rychlejší a přesnější.

  • Další oblastí, kde se využívá AI, je například výzkum nových léků a terapií. V nejbližších letech se očekává další rozvoj umělé inteligence a její využití v různých oblastech lidské činnosti. V podnikání se bude dále využívat k optimalizaci procesů, personalizaci služeb

Začnětě využívat umělou inteligenci ve svůj prospěch, ať už jste z jakéhokoliv zmíněného oboru. S AI vás seznámíme na novém kurzu Umělá inteligence.

Poptávkový formulář

Počet účastníků pro školení na míru je minimálně 6.

Hlídací pes - dostupnost školení